BAŞKANIN MESAJI
Değerli Üyelerimiz;

    

        Takdir ve teveccühlerinizle göreve geldiğimiz 24 Eylül 2011 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel kurulumuzdan bugüne kadar Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımla birlikte tüm hızımızla, enerjimizle gece gündüz demeden üyelerimize vaat ettiğimiz sanayimiz ve esnafımızın yararına olan hizmetleri yerine getirmek için çalışmaya devam ediyoruz. Oto Sanatkârları Odası olarak 2012 Yılı hizmet yılı olmuştur. Odamızın kuruluşundan bugüne kadar yapılamayan ya da cesaret edilemeyen birçok alanda ki projelerimiz Allaha şükürler olsun ki birer birer hayata geçmektedir.

        Sevgili üyelerimiz; 2012 yılını tamamladığımız bugünlerde öncelikle 2013 yılının tüm esnaf ve sanatkârlarımıza hayırlı bir yıl olmasını bol iş, bol kazanç ve başarılı bir yıl olmasını temenni ediyor ve 2012 yılı içerisinde gerçekleştirmiş olduğumuz bazı faaliyetlerden özet olarak bahsetmek istiyorum.

        Odamız girişimleriyle, hızla gelişen ve büyüyen Otomotiv sektöründe, daha iyi hizmet verebilmek adına kurulan S.S.Otomotiv Servisleri K.S.S. Yapı Kooperatifi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca, ihalesi yapılarak inşaatlarımızın yapımına başlanmış ve büyük bir hızla devam edilmektedir. İnşallah planlanan zamandan daha önce teslim edeceğiz.

        Ayrıca şehrimizin doğu kısmında bulunan vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın yoğun talepleri üzerine Şehrimizin doğusuna yeni bir bölge sanayisi için işyerleri yaptırmak adına Belediye Başkanlarımız ile görüşülmüş olumlu görüşler alınarak hızlı bir şekilde plan ve proje çalışmalarına başlanmıştır. Yakın zamanda Oto Sanatkarları Odamıza kayıtlı üyeler arasından kayıtlara başlanacaktır. Şimdiden projemizin sanayimize ve şehrimize hayırlı olmasını dilerim.

        Esnaflarımız ve yanlarında çalışanlar için başlatmış olduğumuz TOKİ konut projemizin müracaatları 2012 Nisan ayı içerisinde başlamış olup;  468 kişinin başvuru bedellerini TOKİ’nin hesabına yatırması ile Toki projemize start verilmiş  Arsa devri için Başbakanlık onayı alınarak TOKİ’ye arsa devri yapılmıştır. Önümüzdeki aylarda TOKİ kanalı ile ihalesi yapılarak inşaatların yapım süreci başlayacaktır.

        Sanayimiz içerisinde gün geçtikçe çoğalan ve uzun süre duran hurda ve hasarlı araçları belli bir alanda toplama kararı aldık. Bununla ilgili alt yapı çalışmaları, gerekli izinler alınmış olup, Odamız adına Oto Park işletmeciliği şirketi kurulmuş otoparkımız için sıfır km Isuzu kamyon alınmış ve çekici olarak yaptırılmıştır. Otoparkımız ve çekicimiz  en kısa süre içerisinde  yediemin olarak Ambar bölgesinde faaliyetlerine başlayacaktır.

        Oto Sanatkârlar Odasının girişimleriyle, Yeni Sanayi bölgemizin Şeker kısmına ( Eski muayene istasyonu yanı) üçüncü bir camii yapılması için başlatılan çalışmalar olumlu sonuçlanmış ve hayır sahibi tarafından Camiinin inşaatına başlanılmıştır.

        Yeni Sanayi bölgemizin güvenliğinden sorumlu polis Noktasını yeniden dizayn ettirerek Polis noktasına konteynır yaptırıp daha güvenli ve soğuk kış günlerinde daha konforlu ve gösterişli bir güvenlik merkezi haline getirdik.

        Sanayi bölgemizde durumu kötüye giden iş yerlerinde maddi zorluklar çeken esnafımıza yardım edebilmek adına Oto Sanatkarları Sosyal ve Yardımlaşma Derneği adı altında resmi bir yardımlaşma derneği kurduk. Derneğimizin amacı esnaflarımızdan maddi sıkıntısı olanları tespit ederek onlara yardımcı olmaktır.

        Ahilik Haftası münasebetiyle Odamız tarafından belirlenen yılın Ahi adayı Ali HASKÖSE Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kayseri İl Müdürlüğü tarafından 3 aday arasından oy çokluğu ile Kayseri’de yılın Ahisi seçilmiştir.

        Oto Sanatkârlar Odası olarak İstanbul’da gerçekleştirilen 2011 ve 2012 yılının Sonbahar döneminde Otomotiv yedek parça ve Yan Sanayi Fuarına katılmak için 2 Otobüs kaldırılmış, Eyüp Sultan Camiinde Sabah Namazı kılındıktan sonra Fuar alanına geçilmiş ve üyelerimizin gelişen ve değişen teknoloji yeniliklerini yakından görmeleri sağlanmıştır.

        Muharrem ayında odamız önünde cuma namazı çıkışında tüm esnaflarımıza aşure ikramı yapılmıştır. İkramımıza Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı Sayın Mustafa ALAN da teşrif etmişlerdir. Aşure ikramımızın esnaflarımız tarafından büyük ilgi görmesi nedeniyle geleneksel hale getirilmesine karar verilmiştir.

         Kayseri Oto Sanatkârları Odası tarafından, Sanayi esnafları ve sigorta eksperleri arasında oluşan sorunlarla ilgili istişare toplantıları düzenlenmiş, Esnaflarımızın hem iş hem de zaman kaybının önüne geçmek ve evrakların eksperlere daha düzenli ulaşmasını sağlamak adına odamızın giriş katına Eksperlere ait dolap yaptırılmıştır.

        Oto Lastik tamiri ve Oto Yıkama meslek dallarında esnafımızın talepleri değerlendirilmiş ve Ücret tarife ayarlaması yapılmış ve resmi ücret tarifeleri üyelerimize dağıtılmıştır.

        Saygı değer esnaf ve sanatkârlarımız görülüyor ki kısa bir süre içerisinde bu hizmetleri yaptık. Daha da önümüzde projeler bulunmaktadır. Allah’ın izni ile tüm projelerimizden başarı ile çıkacağımızdan şüphemiz yoktur. Sizlerin desteği ve duaları ile Odamızı aktif Oda yapma gayreti içerisinde olacağımızı bildirir, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Şeyhi ODAKIR
Başkan    
 

ODAMIZDAN HABER VE DUYURULAR

1. ETAP TOKİ KONUTLARIMIZDA SON DURUM
1. Etap TOKİ Konutlarımızın şantiyesi kurulmaktadır.
1. ETAP OTO SERVİSLERİ SİTEMİZDE SON DURUM
Odamız gözetiminde yapımı devam eden 1. Etap Oto Servisleri sitemizde son durum
ORTA SANAYİMİZE OTOPARK VE HIZ KESİCİ BARİYER DÜZENLEMESİ
Üyelerimizden gelen talep üzerine orta sanayi bölgemize otopark ve hız kesici bariyer yapıldı
Toplam:  120  Kayıt
Sayfa : 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  Tümü   Sonraki>>

 anasayfa    l  meslek dalları  l   kuruluş amacı   l   bizden haberler  l   firma rehberi   l   kariyer  l   iletişim


Tüm hakları saklıdır © Kayseri Oto Sanatkarlar Odası

  

Powered By Kent Media