BAŞKANIN MESAJI

Değerli Oto Sanatkarı kardeşlerim…


Sizleri saygıyla, sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum.
Bilindiği üzere Kayseri Oto Sanatkarları Odamız , yakın bir zaman önce önemli bir dönemeçten geçti.
Bu süreci takiben bizler, Takdir ve teveccühlerinizle 24 Eylül 2011 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel kurulumuzda sizler tarafından göreve getirildik.
Hepimiz çok iyi biliyoruz ki; Makamlar geçicidir. Kalıcı olan; o makamın imkân ve fırsatları ile ne gibi hizmetlerin üretilebildiğidir.
Bizlerde bu imkan ve fırsatlar dahilinde göreve geldiğimiz günden bugüne kadar Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımla birlikte tüm hızımızla, enerjimizle gece gündüz demeden üyelerimize vaat ettiğimiz sanayimiz ve esnafımızın yararına olan hizmetleri yerine getirmek için çalışmaya devam ediyoruz.
Bu yılın başında 11 Ocak 2014 tarihinde icra ettiğimiz 27. Olağan Genel Kurul toplantımızda bizler yarım kalan projelerimizi tamamlamak ve yeni projelerimizi hayata geçirmek adına tekrar aday olduk ve sizlerin desteği ile    24 Eylül 2011 tarihinde başladığımız görevimize daha da artan azim ve hevesle devam ediyoruz.
Sizlerinde bildiği gibi Oto Sanatkârları Odası olarak 2012-2013 Yılları hizmet yılları olmuştur. Odamızın kuruluşundan bugüne kadar yapılamayan ya da cesaret edilemeyen birçok alanda ki projelerimiz Allaha şükürler olsun ki birer birer hayata geçmektedir.
Göreve geldiğimizden bugüne kadar geçen süre içerisinde nelerin başarıldığına kısaca bakacak olursak;
Odamız girişimleriyle, hızla gelişen ve büyüyen Otomotiv sektöründe, daha iyi hizmet verebilmek adına kurulan S.S.Otomotiv Servisleri K.S.S. Yapı Kooperatifi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca, ihalesi yapılarak inşaatlarımızın yapımına başlanmış ve bugünlerde %60 ı tamamlanmış durumdadır. İnşallah planlanan zamandan daha önce teslim edeceğiz.
Ayrıca şehrimizin doğu kısmında bulunan vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın yoğun talepleri üzerine Şehrimizin doğusuna yeni bir bölge sanayisi için işyerleri yaptırmak adına Belediye Başkanlarımız ile görüşülmüş olumlu görüşler alınarak hızlı bir şekilde plan ve proje çalışmalarına başlanmıştır. Yakın zamanda Oto Sanatkarları Odamıza kayıtlı üyeler arasından kayıtlara başlanacaktır. Şimdiden projemizin sanayimize ve şehrimize hayırlı olmasını dilerim.
Esnaflarımız ve yanlarında çalışanlar için başlatmış olduğumuz TOKİ konut projemizin I.etabı olan 546 konut 300 kişilik 1 cami ve 1 ticaret merkezinin ihalesi yapılmış inşaatların yapımına başlanmıştır. İnşallah konutlarımızda zamanından önce teslim edilecektir.
Sanayimiz içerisinde gün geçtikçe çoğalan ve uzun süre duran hurda ve hasarlı araçları belli bir alanda toplamak için başladığımız çalışmalar sonucunda odamıza ait bir otopark kurulmuş, otoparkımız ve sanayi esnaflarımız için sıfır km Isuzu kamyon alınmış ve çekici olarak yaptırılmıştır.
Oto Sanatkârlar Odasının girişimleriyle, Yeni Sanayi bölgemizin Şeker kısmına ( Eski muayene istasyonu yanı) üçüncü bir camii yapılması için başlatılan çalışmalar olumlu sonuçlanmış ve hayır sahibi Balgüneş ailesi tarafından inşaatına başlanılan camimiz önümüzdeki günlerde ibadete açılacaktır.
Yeni Sanayi bölgemizin güvenliğinden sorumlu polis Noktasını yeniden dizayn ettirerek Polis noktasına konteynır yaptırıp daha güvenli ve soğuk kış günlerinde daha konforlu ve gösterişli bir güvenlik merkezi haline getirilmiştir.
Sanayi bölgemizde durumu kötüye giden iş yerlerinde maddi zorluklar çeken esnafımıza yardım edebilmek adına Oto Sanatkarları Sosyal ve Yardımlaşma Derneği adı altında resmi bir yardımlaşma derneği kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır.
Ahilik Haftası münasebetiyle Odamız tarafından belirlenen yılın Ahi adayı Ali HASKÖSE Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kayseri İl Müdürlüğü tarafından 3 aday arasından oy çokluğu ile Kayseri’de yılın Ahisi seçilmiştir.
Üyelerimizin otomotiv sektöründe değişen ve gelişen teknolojiyi yakından takip edebilmelerini sağlamak adına her yıl İstanbul’da düzenlenen oto yedek parça ve yan sanayi fuarlarına 2 otobüsle üyelerimiz götürülmüştür.
Kayseri Oto Sanatkârları Odası tarafından, Sanayi esnafları ve sigorta eksperleri arasında oluşan sorunlarla ilgili istişare toplantıları düzenlenmiş, Esnaflarımızın hem iş hem de zaman kaybının önüne geçmek ve evrakların eksperlere daha düzenli ulaşmasını sağlamak adına odamızın giriş katına Eksperlere ait dolap yaptırılmıştır.
Oto Lastik tamiri ve Oto Yıkama meslek dallarında esnafımızın talepleri değerlendirilmiş ve Ücret tarife ayarlaması yapılmış ve resmi ücret tarifeleri üyelerimize dağıtılmıştır.
Sanayi bölgemize Noter gelmesi için çalışmalarımız sürmektedir. İlimizde gümrüklü araçların satışının yapılabilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Sanayi bölgemize doğalgaz çekilmesi ve sanayimizin aydınlatmasının yenilenmesi için çalışmalarımız olumlu sonuç vermiş ve çalışmalar başlamıştır.
Sizlerinde gördüğü ve bildiği gibi sanayimiz ve siz değerli esnaflarımızın bugünü değil geleceği için çalışmalarımız tüm gayretimizle sürmektedir. Tam bu noktada bizlere olduğu kadar sizlere de görevler düşmektedir. Sizlerden ricam elinizi taşın altına koymaktan çekinmeyin, eğer gelecekte evlatlarımıza ve bizden sonra yetişecek ustalarımıza iyi ve güçlü bir sanayi bırakmak istiyorsak hep birlikte özveri ile çalışmalıyız her şeyi oluruna bırakıp oturduğumuz yerden izlememeli, yıkıcı eleştirilerde bulunmamalı ve bir şeyler başarmak isteyenlerin önüne taş koymamalıyız. Benim tüm oto sanatkarı kardeşlerime güvenim ve inancım tamdır. Başarı hepimizin, sanayimizin , şehrimizin başarısı olacaktır.
Odamız olarak başladığımız ve başlayacağımız projelerin tamamının başarı ile tamamlanacağından hiç bir şüphem yoktur. Sizlerin desteği ve duaları ile Odamızı aktif Oda yapma gayreti içerisinde olacağımızı bildirir, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Şeyhi ODAKIR
Başkan    
 

ODAMIZDAN HABER VE DUYURULAR

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİN 1.YIL DÖNÜMÜNDE TEKRAR MEYDANLARDAYIZ
15 Temmuz Darbe Girişiminin 1.Yıl Dönümünde Oto Sanatkarları Odası Tekrar Meydanlardayız.
2.ETAP OTO SERVİSLERİ SİTESİ İÇİN KOLLARI SIVADIK
2.Etap Oto Servisleri Sitemizin Çalışmalarına Başladık.
OTO SERVİSLERİ SİTEMİZİN 2016 YILI GENEL KURULU
Oto Servisleri Sitemizin 2016 yılı olağan genel kurulu yaptık
Toplam:  250  Kayıt
Sayfa : 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  Tümü   Sonraki>>
 anasayfa    l  meslek dalları  l   kuruluş amacı   l   bizden haberler  l   firma rehberi   l   kariyer  l   iletişim

Tüm hakları saklıdır © Kayseri Oto Sanatkarlar Odası

  

Powered By Kent Media